O konfliktech, které mohou být nejen jedem pro rodinnou firmu, ale také lékem…

Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli konflikty, které zažíváte ve vašem podnikání, můžou být v něčem prospěšné? O tom, že konflikty mohou být nejen “jedem”, který otráví celou rodinnou firmu, ale i “lékem”, se dozvěděli účastníci on-line workshopu od Jiřího Hnilici a Martina Jurka.

Stěžejní součástí akce byla divadelní scénka s profesionálními herci, kteří se v ní vypořádali s problémy při mezigeneračním předávání rodinného podniku. Na toto téma mohli také účastníci diskutovat a mnozí se shodli, že podobnou situaci si prožili na vlastní kůži.

Velikým přínosem workshopu bylo samozřejmě sdílení ze strany majitelů významných českých rodinných firem. Například Libor Musil (LIKO-S) se svěřil s tím, že na začátku podnikání byli rebelové – jinak by totiž ani podnikat nemohli. Teď předpokládají, že jejich potomci jsou jiní, ale i oni mají v sobě jistou dávku vzpurnosti. Avšak jsou to také především sourozenci, co musí fungovat a vycházet spolu jako tým. Tomáš Vala (SIKO koupelny) dodal, že se nejednou během podnikání s bratrem museli zamyslet na otázkami, co na sobě s bratrem oceňují a za co si jeden druhého váží. Martina Vítková (NWT a.s.) zdůraznila potřebu se osobně potkávat v rámci rodiny, protože vždy když jsou od sebe fyzicky dále a intenzita komunikace se snižuje, tak se nedaří tak, jak by si představovali…

Děkujeme moc všem panelistům a účastníkům za příjemnou atmosféru, která během workshopu panovala a budeme se těšit na další společnou akci!